Rejestracja Odzyskaj hasło
Ciekawe wydarzenia
Najnowsze wpisy na forum
Najnowsze artykuły
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

10/01/2018 17:10:29
Gorzyce stają sie najbardziej niebezpieczne w powiecie.

10/01/2018 15:57:53
Gorzyce. Ponoc jest niestety ofiara smiertelna

10/01/2018 15:57:15
Bardzo ppwazny wypadek przy osrodku zdrowia

23/12/2017 04:19:50
Wesolych świąt.

10/12/2017 23:17:26
no było coś odczuć takie dziwne

10/12/2017 15:35:57
3.55 odczuliscie wstrząs wszystko drgalo

08/12/2017 22:32:47
czas zmienić wójta bo słaby gospodarz

08/12/2017 09:41:28
Jednak w innych gminach władza mo jaja,a ci nasi jak te murzinki kiwiom głowami a robiom co innego,acha kosze trza jeszcze kupić na popiół bo też to klepli W zÂło¶æ

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1,261
Najnowszy użytkownik: Rex
Dzień Kobiet


Z okazji Dnia Kobiet
pragniemy złożyć WAM
życzenia, wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia, by w każdym dniu roku
uśmiech na Waszych twarzach gościł tak samo
często, jak w tym dniu. Bądzcie zawsze szczęśliwe, złym losom
nieznane, uprzejme, czułe przez wszystkich kochane.
Wszystkiego naj... ;)

Skarby pogranicza
Dwujęzyczna publikacja prezentuje historię zaprzyjaźnionych gmin.

Ciekawostki przyrodnicze, zabytki znajdujące się po obu stronach granicy, ale przede wszystkim ludzie są bohaterami książki Daniela Jakubczyka "Skarby historii, kultury i sztuki gmin pogranicza Gorzyce i Dolna Lutynia". Publikacja została wydana dzięki dofinansowaniu z Programu Inicjatywy Wspólnotowej Interreg III Czechy Polska. Dwujęzyczna książka będzie dostępna dla mieszkańców obu przygranicznych gmin w bibliotekach publicznych i szkolnych. Uroczysta promocja tej ciekawej publikacji została zorganizowana w sali widowiskowej Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach.

Firmy działające na terenie gminy uzyskały prestiżowe wyróżnienia
Aż cztery firmy z gminy Gorzyce znalazły się w rankingu „Gazele biznesu” – najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. Jest on przygotowywany przez gazetę „Puls Biznesu” na podstawie wyników firm z ostatnich trzech lat. „Gazelami biznesu” zostały: „Prevac”, „Politan”, „Bonimex” i „Mixpol”.

Najwyżej w rankingu spośród gorzyckich przedsiębiorstw znalazł się „Prevac”, zajmując 76. miejsce na Śląsku i 489. w Polsce. Ta rogowska firma zajmuje się techniką precyzyjną i próżniową, projektuje i produkuje urządzenia o bardzo wysokim zaawansowaniu technologicznym. Jej aparatura pracuje w ośrodkach badawczych i uniwersytetach, jest stosowana m.in. w Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie – spektrometry wyprodukowane w Rogowie analizują skład atmosfer nowo odkrywanych planet.
W nocy całkowite zaćmienie Księżyca!
W nocy z soboty na niedzielę będziemy mieli okazję do obserwacji całkowitego zaćmienia Księżyca - poinformował dr Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
- Gdy Słońce, Ziemia i Księżyc ustawią się w jednej linii, nasza planeta rzuca za sobą cień na tyle duży, że jest on w stanie objąć Srebrny Glob. Ponieważ nasz naturalny satelita nie ma własnego źródła światła, lecz odbija tylko światło słoneczne, jego blask gaśnie w takiej sytuacji. Mówimy wtedy o zjawisku zwanym zaćmieniem Księżyca - wyjaśnia naukowiec.

Dodaje, że z dokładnie takim zjawiskiem będziemy mieli do czynienia w nocy z 3 na 4 marca. Całe wydarzenie zacznie się o godzinie 21:16, gdy Księżyc zacznie wchodzić w półcień. Ta część spektaklu nie jest jednak efektowna, bo przejawia się tylko lekkim osłabieniem blasku Srebrnego Globu. Najciekawsze rzeczy zaczną się o 22:30, kiedy to tarcza naszego naturalnego satelity zacznie chować się w cień Ziemi. Pogrąży się ona w nim całkowicie o 23:44. Faza maksymalna wystąpi o 00:21, koniec zaćmienia całkowitego o 00:58, koniec zaćmienia częściowego o 2:12 a wyjście Księżyca z półcienia o 3:25.
W Wodzisławiu wybuchł spór o parkomaty
13 parkingowym, pracującym na wodzisławskich placach postojowych, grozi utrata zatrudnienia. Władze miasta chcą w większości tak zwanych stref płatnego parkowania wprowadzić parkomaty.

- Te urządzenia uporządkowałyby system opłat na parkingach. Chociaż prawo mówi, że to kierowca samochodu musi poszukać parkingowego i zapłacić u niego za postój, w praktyce często bywa inaczej. Parkujący nie płacą, bo mówią, że parkingowy do nich nie podszedł. Jeśli będą parkomaty, sprawa będzie jasna - argumentuje pomysł prezydent Mieczysław Kieca.

Z parkomatem jest też o tyle dobrze, że można zapłacić na przykład tylko za 20 minut postoju, a nie za całą godzinę, jak jest obecnie - dodaje.
Sprawa srebrnego forda mondeo - Sąd po stronie kierowców
Kontrowersje co do mandatów wystawianych przez strażników miejskich nie milkną. Sąd Okręgowy w Gliwicach uznał, że straż miejska nie ma prawa „łapać” kierowców na fotoradar i wystawiać im mandatów za przekraczanie prędkości. Tak zakończyło się postępowanie przeciwko Zdzisławowi Kosierbowi, który sądził się ze strażnikami z Wodzisławia.
W ubiegłym roku mężczyznę ukarano mandatem. Nie zapłacił, ponieważ jak twierdzi, jedynie policja ma prawo karać za przekroczenie prędkości.
Fala policyjnej walki z piractwem trwa

Doniesienia na temat "nalotów" policji na internautów najprawdopodobniej będą pojawiały się coraz częściej. Dziś jeden z czytelników podesłał nam odnośnik do informacji na temat akcji policji w okolicach Częstochowy, Rudy Śląskiej a także innych miejsc w stronę Opola.


Wiadomość pochodzi z serwisu Locos.pl, gdzie pojawiła się kilka dni temu. Redakcja Locos informuje, że policja sprawdza przede wszystkim użytkowników neostrady w gminie Wręczyca Wielka. Ma to związek z podejrzeniami, że niektórzy użytkownicy internetu z tego terenu udostępniają w sieciach p2p dużą liczbę plików.


Wygrane w Turcji 4 sparingi Odry
W dobrych nastrojach powrócili ze zgrupowania w tureckiej Alanyi piłkarze Odry Wodzisław. Podopieczni Jacka Zielińskiego wygrali wszystkie cztery sparingi, tracą zaledwie jedną bramkę.
- To nie jest wyłącznie zasługa naszych obrońców i bramkarza, ale całej drużyny - ocenia postawę swojego zespołu szkoleniowiec Odry. - Dużą rolę odgrywają w tym zawodnicy z drugiej linii, pod własną bramkę muszą wracać się także napastnicy. Jesienią traciliśmy za dużo bramek, teraz widać w tym elemencie poprawę. Dobrej gry obrony nie zmąciła nawet kontuzja jednego z filarów wodzisławskiej defensywy Marcina Dymkowskiego. Początkowo zanosiło się na dłuższą przerwę, ale "Dymek" już zaczął biegać.
- Nie trenuje jeszcze na pełny "gwizdek", ale najważniejsze, że przerwa nie potrwa zbyt długo - uważa kierownik drużyny Władysław Kowalik. Wodzisławianie zadowoleni są także z dokonanych transferów. Dobrze wprowadził się były piłkarz Górnika Łęczna Jakub Grzegorzewski, który imponował skutecznością.
Nabór do wojska - powiat wodzisławski

Rozpoczął się pobór wojskowy. W powiecie wodzisławskim potrwa do 2 kwietnia. Obowiązkowi zgłoszenia się podlegają mężczyźni rocznika 1982 oraz urodzenia w latach 1983 - 1987, którzy dotychczas nie stawali do poboru, zostali uznani ze względu na stan zdrowia za czasowo niezdolnych do służby wojskowej oraz ci, którzy złożyli wniosek o ponowne ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej.
Kalendarz
Styczeń 2018

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Reklama
F.U.H. Mazur Marek

Catering J.K. Łyczko

Z&R Benauer-Zychma

PPUH Kazimierz - tapicerstwo

Zakład Stolarski Wolny

Centrum ogrodnicze Adamczyk - Olza

Pro-Agro-Vet  Jan Skrzypiec


Salon fryzjerski Zuzanna

Benauer - usługi transportowe

Barbarossa Ice&Pizza Team - Gorzyce

Statystyki reklamowe
14,211,644 unikalne wizyty