Rejestracja Odzyskaj hasło
Ciekawe wydarzenia
Najnowsze wpisy na forum
Najnowsze artykuły
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

25/02/2018 04:49:29
UWAGA - ślisko na wiadukcie kolejowym na Piaskowej

24/02/2018 18:22:39
Poznaliśmy pierwszą gwiazdę 49. Dni Wodzisławia Śląskiego. To legendarny polski zespół rockowy. Ujawnioną gwiazdą jest Lady Pank. Zespół dowodzony przez Janusza Panasewicza i Jana Borys

24/02/2018 17:28:52

13/02/2018 12:31:59
Co to za wypadek w Gorzycach

08/02/2018 18:08:32
było widac że spadł śnieg a w gminie problemy

02/02/2018 13:54:17
fabian kliknij na poniższy link. http://e-gorzyce..
..5#comments

02/02/2018 04:54:03
Coś dla dzieci z turzy podczas ferii

22/01/2018 17:51:06
Już wkrótce na e-gorzyce.pl Mieszkasz z rodzicami, nie jesteś właścicielem posesji to bez upoważnienia odpadów w PSZOKu nie oddasz.

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1,261
Najnowszy użytkownik: Rex
Strażnik miejski ma większe prawa
Od sierpnia fotoradar wraca do Straży Miejskiej.

Po tym jak Trybunał Konstytucyjny zakwestionował prawo używania fotoradaru przez strażników miejskich, miłośnicy zbyt szybkiej jazdy odetchnęli z ulgą. Po kilku tygodniach srebrny ford mondeo z kamerą kursował nadal. Samochód przekazano policji i cierpliwie czekano na zmianę ustawy. 1 sierpnia ponownie będzie on do dyspozycji strażników miejskich. W zależności od przekroczenia prędkości, strażnik może wlepić kierowcy mandat od 50 do 500 złotych. Może też dołożyć 10 punktów karnych, gdy kierowca popełni kilka wykroczeń drogowych naraz. Po zrobieniu zdjęć fotoradarami strażnik nie może wydać polecenia zatrzymania samochodu. Ustala właściciela i wzywa go do siedziby straży, gdzie sprawca może być pouczony lub ukarany mandatem.
Konkurs Fotograficzny „Wypoczywaj i wygrywaj z Tygodnikiem Rybnickim”


Konkurs Fotograficzny „Wypoczywaj i wygrywaj z Tygodnikiem Rybnickim”

Nareszczie wakacje. Niektórzy wyjadą do egzotycznych krajów, inni docenią uroki polskich krajobrazów albo babcinej, wiejskiej kuchni, a część z nas pewnie wakacje spędzi w domowym zaciszu.

Dla wszystkich jednak mamy tę samą propozycję: róbcie w czasie wakacji zdjęcia.

Data wysyłania zdjęć: do 20 września 2007 r.

Mamy mistrza pochodzacego z Naszej gminy ;)
Z podwójną koroną wrócił z ubiegłotygodniowych Mistrzostw Polski w Zabrzu Szymon Tatarczyk, młody tenisista z Gorzyczek.

Zawodnik klubu Arka Gdynia nie miał sobie równych w grze pojedynczej, zdobył też złoto w deblu z kolegą klubowym Pawłem Poziomskim.
Szymon jest w kapitalnej formie, która potwierdza, że wybraliśmy właściwy tok szkolenia i przygotowań do dużych zawodów - cieszy się ojciec i menadżer młodego zawodnika, Grzegorz Tatarczyk.

Gratulujemy "naszemu" mistrzowi i życzymy dalszych sukcesów, a będzie ku temu okazja ponieważ Szymon zakwalifikował się do US Open i w połowie sierpnia wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych

FESTIWAL REGGAE
28 lipca park miejski w Wodzisławiu Śl. będzie najcieplejszym miejscem na ziemi! Wszystko to za sprawą FESTIWALU REGGAE,
który organizowany jest już od czterech lat. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym powodzeniem, a liczba osób uczestniczących w festiwalu dochodzi do kilku tysięcy.

Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja, organizowana w Wodzisławiu Śl. po raz pierwszy, zgromadzi równie liczną widownię. Na dotychczasowych festiwalach, które miały miejsce w Gorzycach, gościły polskie gwiazdy muzyki reggae. W tym roku przed publicznością zaprezentują się również zespoły z Czech i Anglii. Zagrają BAKSHISH, NATTY DREADLOCKS, TABU, KONOPIANS, ETNA, ZION SQUAD, INSTYTUT KOLORU.
Drżyjcie drogowi piraci!
Straż miejska znów może używać fotoradarów do kontrolowania kierowców i wlepiać mandaty za przekraczanie prędkości.
Choć od wczoraj jest to możliwe, większość komend straży, która posiada takie urządzenia, jeszcze nie zdążyła ich przygotować. Zanim znajdą się w samochodach strażników, a potem na ulicach miast, muszą zostać sprawdzone i zalegalizowane. Jako pierwsza uporała się z tym Ruda Śląska. Tam ciemogranatowy ford focus kombi wyposażony z fotokamerę ruszył "na polowanie" już wczoraj. Strażnicy łapali kierowców od 6. rano do 22...
Z krajobrazu czyżowickich szkół zniknęły drzewa
Wycięcie kilku drzew nie wszystkim się podoba.
– Zastanawiam się, komu one przeszkadzały. Zamiast sadzić nowe to się pozbywa pięknych rośli – mówi jeden z mieszkańców, który o sprawie poinformował naszą redakcję. Okazuje się, że drzewa usunięto zgodnie z wszelkimi procedurami. Nasze zdziwienie budzi jednak zachowanie pracowników szkoły i samej pani dyrektor.
Gdy pojawiliśmy się na terenie szkoły, dwóch mężczyzn zażądało od nas zezwolenia na przebywanie w tym miejscu i „przegoniło” dziennikarza. – Jakim prawem chodzi pan po terenie szkoły? Proszę natychmiast opuścić ten teren.
95 lat OSP z Olzy
95 lat istnienia świętowali ochotnicy z Olzy.
Pięć lat do setki – tylko tyle zostało strażakom z OSP w Olzie, by świętować okrągłą rocznicę powołania do życia ich jednostki. Na razie w 95-lecie, którego obchody odbywały się w 14 i 15 lipca zjechały do Olzy dziesiątki gości.Obchody rozpoczęły się przemarszem spod remizy strażackiej do kościoła oraz uroczystą mszą św. Oficjalne uroczystości odbyły się chwilę później, w parku strażackim. Po przemówieniach zaproszonych gości prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP Jerzy Szkatuła w towarzystwie komendanta KP PSP w Wodzisławiu Kazimierza Musialika wręczył złote, srebrne i brązowe odznaczenia wyróżniającym się strażakom.
VIII DNI SPORTU W ROGOWIE
Imprezy
21 LIPCA 2007 - SOBOTA
- Mecz PRZYSZŁOŚĆ ROGÓW - WALKA MAKOSZOWY, na stadionie o g. 15.00


22LIPCA 2007 - NIEDZIELA

- festyn w PARKU DĄBKI


Program festynu - czytaj więcej

Dofinansowanie na edukację w Gminie
Jak głosi strona www.gorzyce.pl - Wójt Gminy Gorzyce informuje, iż w terminie do 31 lipca br. można składać wnioski o przyznanie dofinansowania na zakup podręczników dla dzieci rozpoczynających roczne przygotowanie przedszkolne lub naukę w klasach I-III szkoły podstawowej oraz dofinansowania zakupu jednolitego stroju dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
Wnioski można składać w placówkach oświatowych na terenie Gminy Gorzyce, tj. w przedszkolach, szkołach i gimnazjach.
Wniosek do pobrania na stronie www.gzof.gorzyce.bip.info.pl.

>> szczegóły, informacje <<

Kalendarz
Luty 2018

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
Reklama
F.U.H. Mazur Marek

Catering J.K. Łyczko

Z&R Benauer-Zychma

PPUH Kazimierz - tapicerstwo

Zakład Stolarski Wolny

Centrum ogrodnicze Adamczyk - Olza

Pro-Agro-Vet  Jan Skrzypiec


Salon fryzjerski Zuzanna

Benauer - usługi transportowe

Barbarossa Ice&Pizza Team - Gorzyce

Statystyki reklamowe
14,342,207 unikalne wizyty