Rejestracja Odzyskaj hasło
Ciekawe wydarzenia
Najnowsze wpisy na forum
Najnowsze artykuły
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

23/11/2017 18:51:31
seweryn podziękuj naczelnemu dj to jego dziecko

23/11/2017 16:43:42
Kto nas wpakowal w te wysokie podatki do gminy. Tyle lat bylo dobrze. Zss gmona z nas zdziera.

16/11/2017 19:45:47
lepirj se zjeść pajda chleba z fetym i ogorkiem kiszonym , niż ten na chemii hamburger

16/11/2017 18:48:33
Ważne ze bedzie po blisku

16/11/2017 16:12:11
McDonald's będzie ale jedno poziomowy U¶miech

02/11/2017 18:45:51
Jest tam taki duży plakat że powstaje restauracja mcdonalda

02/11/2017 12:40:06
i bardzo dobrze ze mac bedzie poblisku mają dobre lody

02/11/2017 11:58:19
Mc Donalds - 2 poziomowy \

Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1,258
Najnowszy użytkownik: Olzanka
Firmy działające na terenie gminy uzyskały prestiżowe wyróżnienia
Aż cztery firmy z gminy Gorzyce znalazły się w rankingu „Gazele biznesu” – najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. Jest on przygotowywany przez gazetę „Puls Biznesu” na podstawie wyników firm z ostatnich trzech lat. „Gazelami biznesu” zostały: „Prevac”, „Politan”, „Bonimex” i „Mixpol”.

Najwyżej w rankingu spośród gorzyckich przedsiębiorstw znalazł się „Prevac”, zajmując 76. miejsce na Śląsku i 489. w Polsce. Ta rogowska firma zajmuje się techniką precyzyjną i próżniową, projektuje i produkuje urządzenia o bardzo wysokim zaawansowaniu technologicznym. Jej aparatura pracuje w ośrodkach badawczych i uniwersytetach, jest stosowana m.in. w Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie – spektrometry wyprodukowane w Rogowie analizują skład atmosfer nowo odkrywanych planet.
W nocy całkowite zaćmienie Księżyca!
W nocy z soboty na niedzielę będziemy mieli okazję do obserwacji całkowitego zaćmienia Księżyca - poinformował dr Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
- Gdy Słońce, Ziemia i Księżyc ustawią się w jednej linii, nasza planeta rzuca za sobą cień na tyle duży, że jest on w stanie objąć Srebrny Glob. Ponieważ nasz naturalny satelita nie ma własnego źródła światła, lecz odbija tylko światło słoneczne, jego blask gaśnie w takiej sytuacji. Mówimy wtedy o zjawisku zwanym zaćmieniem Księżyca - wyjaśnia naukowiec.

Dodaje, że z dokładnie takim zjawiskiem będziemy mieli do czynienia w nocy z 3 na 4 marca. Całe wydarzenie zacznie się o godzinie 21:16, gdy Księżyc zacznie wchodzić w półcień. Ta część spektaklu nie jest jednak efektowna, bo przejawia się tylko lekkim osłabieniem blasku Srebrnego Globu. Najciekawsze rzeczy zaczną się o 22:30, kiedy to tarcza naszego naturalnego satelity zacznie chować się w cień Ziemi. Pogrąży się ona w nim całkowicie o 23:44. Faza maksymalna wystąpi o 00:21, koniec zaćmienia całkowitego o 00:58, koniec zaćmienia częściowego o 2:12 a wyjście Księżyca z półcienia o 3:25.
W Wodzisławiu wybuchł spór o parkomaty
13 parkingowym, pracującym na wodzisławskich placach postojowych, grozi utrata zatrudnienia. Władze miasta chcą w większości tak zwanych stref płatnego parkowania wprowadzić parkomaty.

- Te urządzenia uporządkowałyby system opłat na parkingach. Chociaż prawo mówi, że to kierowca samochodu musi poszukać parkingowego i zapłacić u niego za postój, w praktyce często bywa inaczej. Parkujący nie płacą, bo mówią, że parkingowy do nich nie podszedł. Jeśli będą parkomaty, sprawa będzie jasna - argumentuje pomysł prezydent Mieczysław Kieca.

Z parkomatem jest też o tyle dobrze, że można zapłacić na przykład tylko za 20 minut postoju, a nie za całą godzinę, jak jest obecnie - dodaje.
Sprawa srebrnego forda mondeo - Sąd po stronie kierowców
Kontrowersje co do mandatów wystawianych przez strażników miejskich nie milkną. Sąd Okręgowy w Gliwicach uznał, że straż miejska nie ma prawa „łapać” kierowców na fotoradar i wystawiać im mandatów za przekraczanie prędkości. Tak zakończyło się postępowanie przeciwko Zdzisławowi Kosierbowi, który sądził się ze strażnikami z Wodzisławia.
W ubiegłym roku mężczyznę ukarano mandatem. Nie zapłacił, ponieważ jak twierdzi, jedynie policja ma prawo karać za przekroczenie prędkości.
Fala policyjnej walki z piractwem trwa

Doniesienia na temat "nalotów" policji na internautów najprawdopodobniej będą pojawiały się coraz częściej. Dziś jeden z czytelników podesłał nam odnośnik do informacji na temat akcji policji w okolicach Częstochowy, Rudy Śląskiej a także innych miejsc w stronę Opola.


Wiadomość pochodzi z serwisu Locos.pl, gdzie pojawiła się kilka dni temu. Redakcja Locos informuje, że policja sprawdza przede wszystkim użytkowników neostrady w gminie Wręczyca Wielka. Ma to związek z podejrzeniami, że niektórzy użytkownicy internetu z tego terenu udostępniają w sieciach p2p dużą liczbę plików.


Wygrane w Turcji 4 sparingi Odry
W dobrych nastrojach powrócili ze zgrupowania w tureckiej Alanyi piłkarze Odry Wodzisław. Podopieczni Jacka Zielińskiego wygrali wszystkie cztery sparingi, tracą zaledwie jedną bramkę.
- To nie jest wyłącznie zasługa naszych obrońców i bramkarza, ale całej drużyny - ocenia postawę swojego zespołu szkoleniowiec Odry. - Dużą rolę odgrywają w tym zawodnicy z drugiej linii, pod własną bramkę muszą wracać się także napastnicy. Jesienią traciliśmy za dużo bramek, teraz widać w tym elemencie poprawę. Dobrej gry obrony nie zmąciła nawet kontuzja jednego z filarów wodzisławskiej defensywy Marcina Dymkowskiego. Początkowo zanosiło się na dłuższą przerwę, ale "Dymek" już zaczął biegać.
- Nie trenuje jeszcze na pełny "gwizdek", ale najważniejsze, że przerwa nie potrwa zbyt długo - uważa kierownik drużyny Władysław Kowalik. Wodzisławianie zadowoleni są także z dokonanych transferów. Dobrze wprowadził się były piłkarz Górnika Łęczna Jakub Grzegorzewski, który imponował skutecznością.
Nabór do wojska - powiat wodzisławski

Rozpoczął się pobór wojskowy. W powiecie wodzisławskim potrwa do 2 kwietnia. Obowiązkowi zgłoszenia się podlegają mężczyźni rocznika 1982 oraz urodzenia w latach 1983 - 1987, którzy dotychczas nie stawali do poboru, zostali uznani ze względu na stan zdrowia za czasowo niezdolnych do służby wojskowej oraz ci, którzy złożyli wniosek o ponowne ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej.
Górzysty raj zaprasza do pracy
W czerwcu i we wrześniu pierwsi górnicy ze Śląska wyjadą do pracy przy kopaniu tuneli w Autonomicznym Kraju Basków. - U nas ani w Hiszpanii nie ma takich fachowców. Firma, która zatrudnia polskich górników, właśnie przeprowadziła nabór. Na razie będzie to około 15-20 osób, ale w przyszłości zatrudnionych zostanie więcej górników.
Nie muszą znać hiszpańskiego, ważne żeby byli doświadczonymi pracownikami - powiedział wczoraj na spotkaniu w Rybniku Xabier Orametxea, prezes baskijskiej fundacji Ekialde, której celem jest współpraca z krajami Europy Środkowowschodniej. - To świetna wiadomość, sam chętnie skorzystałbym z takiej propozycji, jestem górnikiem od 15 lat i kocham swój zawód.
Walentynki 2007
Z okazji Walentynek sobie i Wam życzę dużo ciepła, radości i zrozumienia ze strony swojej sympati.

"Nie szukaj w życiu pięknych kwiatów,
lecz pięknych serc i dobrych dusz. Bo kochać i kochanym być,
to coś, dla czego warto żyć."

Kalendarz
Listopad 2017

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Reklama
F.U.H. Mazur Marek

Catering J.K. Łyczko

Z&R Benauer-Zychma

PPUH Kazimierz - tapicerstwo

Zakład Stolarski Wolny

Centrum ogrodnicze Adamczyk - Olza

Pro-Agro-Vet  Jan Skrzypiec


Pizzeria Zacisze Czyżowice

Salon fryzjerski Zuzanna

Benauer - usługi transportowe

Barbarossa Ice&Pizza Team - Gorzyce

Statystyki reklamowe
13,881,000 unikalne wizyty