Rejestracja Odzyskaj hasło
Ciekawe wydarzenia
Najnowsze wpisy na forum
Najnowsze artykuły
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

16/10/2017 23:14:18
światła tam postawić

13/10/2017 17:38:25
Może po dzisiejszym wypadku na skrzyżowaniu ( wyjazd od UG -Uchylsko) ktoś wreszcie postawi lustro

07/10/2017 20:33:55
cZARNI liderem dziś zaś wygrali 4- 2

02/10/2017 19:32:29
Tak sam o z piecami 3 i 4 klasy można je kupić od producenta z innego kraju UE bo ustawa zabrania tylko od polskich producentów zakupu i montażu

02/10/2017 15:07:01
Nasza"droga" gmina chce popiół osobno,a w ustawie jest jako odpad nieselektywny,więc
jak mi dają za darmo drugi kubeł to mogę popiół osobno sypać !!,dzwońcie do gminy !! 324513056

30/09/2017 14:27:03

30/09/2017 05:12:51
Tyle samochwały na FB a o sprawach odłożonych nic.

27/09/2017 16:55:39
17.30 w OK GORZYCE

Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1,258
Najnowszy użytkownik: Olzanka
Awaria serwera

Przepraszamy z awarię serwera od nas niezależną, która trwała od 15 czerwca do dziś tj. 19 czerwca.

Firma u której mamy wykupiony hosting miała pewne problemy, ale jesteśmy dobrej myśli, że to jest już koniec kłopotów z dostępem do serwisu.
Szukasz pracy?

Biuro Karier i Promocji Zawodowej Studentów i Absolwentów „ KONTRAKT" działające pod egidą Wyższej Szkoły Humanistyczno - Ekonomicznej z Wydziałem Zamiejscowym w Wodzisławiu Śląskim organizuje dnia 14 czerwca br. (czwartek) w godzinach 10:00 - 13:00 Targi Pracy.
Celem organizowanych targów jest umożliwienie nawiązania bezpośrednich kontaktów osób poszukujących pracy z pracodawcami jak i instytucjami wspierającymi rozwój lokalnego rynku pracy oraz przedstawienie aktualnych ofert pracy. W czasie targów pracy przedstawione zostaną oferty pracy Powiatowych Urzędów Pracy, Agencji Pracy Tymczasowej i Gminnych Centrów Informacji.
Uczestnikom targów zaprezentowane zostaną setki ofert pracy, będzie można także bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami firm, dowiedzieć się więcej o ich działalności i sposobach rekrutacji, a nawet na miejscu aplikować na wybrane stanowiska.
Targi Pracy odbywać się będą w budynku Wyższej Szkoły Humanistyczno - Ekonomicznej aula B ul. 1 Maja 23 b Wodzisław Śląski.
Niepełnosprawni artyści
Podczas Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych zaprezentowano bardzo różnorodny repertuar.

„Śpiewać każdy może” – dowodziła słowami znanej piosenki „Silna Grupa pod Wezwaniem” podczas Powiatowego Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Wiejskim Domu Kultury w Czyżowicach. Impreza ta odbyła się po raz pierwszy i okazała się bardzo dobrym pomysłem. Wszyscy dobrze się bawili a występy sprawiały wiele radości szczególnie dzieciom.

W festiwalu wzięli udział podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu Śląskim i Gorzycach, Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży, Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Wodzisławiu-Jedłowniku, Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, uczniowie klasy integracyjnej w Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu a także kabaret „Wicio” z Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach. Gościnnie zaprezentowały się dzieci z przedszkoli w Gorzyczkach i Kolonii Fryderyk.

Radni wizytowali gminne inwestycje
Radni Gminy mogli się zapoznać z zaawansowaniem prowadzonych prac oraz potrzebami na lata następne.

– Chciałem, żeby radni zapoznali się ze stanem familoków na Kolonii Fryderyk oraz dawnej strażnicy WOP – wyjaśnia wójt Piotr Oślizło. – Te obiekty, które zostały przejęte przez gminę są w złym stanie technicznym. Chodziło mi o uczulenie radnych, by w budżecie na 2008 r. remonty tych budynków stały się priorytetem.
-Wizytowano także budowę basenu w Gorzycach. Trwają już prace wykończeniowe, przewiduje się oddanie tego obiektu do użytku jesienią...
O Euro wiedzieli wszystko
Gratulujemy uczniom/uczennicom Gimnazjum z Turzy Śląskiej za zwycięstwo w turnieju wiedzy o Unii Europejskiej na szczeblu powiatowym odbywającym się w Czyżowickim gimnazjum.
"Gimnazjum w Turzy Śląskiej zwyciężyło w powiatowym finale turnieju wiedzy o Unii Europejskiej „Europa nasz wspólny dom”. Został on zorganizowany już po raz ósmy przez Wodzisławskie Stowarzyszenie Integracji Europejskiej. Finałowy turniej odbył się w Gimnazjum w Czyżowicach. W finale uczestniczyło osiem drużyn.
– Okazało się, że poziom wiedzy gimnazjalistów o Unii Europejskiej jest bardzo wysoki – mówi Jarosław Szczęsny, prezes Wodzisławskiego Stowarzyszenia Integracji Europejskiej. Trzy najlepsze drużyny zdobyły powyżej 50 punktów na 60 możliwych. Bez problemów drużyny te przeszły rozwiązanie krzyżówki i rozpoznawanie budowli i postaci związanych z UE.
Bluszczów - Śląski konkurs
Młodzi gawędziarze rywalizowali w powiatowym konkursie.

O tym jak się kiedyś żyło i pracowało na Śląsku, jak się ludzie bawili i świętowali można było usłyszeć podczas Powiatowego Konkursu Gawędziarskiego „Pogodomy po naszymu”. Młodzież opowiadała w śląskiej gwarze o swoich starkach i mamulkach, o odpuście i pieczeniu kołocza w Nieboczowach, czy też smażonce, którą najlepiej robią w Łaziskach. Konkurs został zorganizowany po raz czwarty przez Szkołę Podstawową w Bluszczowie. Wzięli w nim udział uczniowie z podstawówek i gimnazjów powiatu wodzisławskiego.
Kolejne zatrzymania w sprawie rozprowadzania narkotyków
Śląscy pogranicznicy wspólnie z wodzisławskimi policjantami rozbili grupę trudniącą się rozprowadzaniem narkotyków. Narkotyki trafiały przede wszystkim do młodzieży bawiącej się na imprezach i dyskotekach.
- Dlatego powołaliśmy grupę złożoną z naszych funkcjonariuszy i wspólnie pracowaliśmy nad ujawnieniem osób trudniących się tym procederem - wyjaśnia mjr Grzegorz Klejnowski, rzecznik śląskich pograniczników. W efekcie w ostatnich dniach zatrzymano już 10 osób, podejrzanych o posiadanie i sprzedaż narkotyków.
Sportowy Turnieju Miast i Gmin

Zapraszamy do czynnego udziału w corocznym Sportowym Turnieju Miast i Gmin, który będzie miał miejsce w naszej gminie 1 czerwca.

Jest wiele dyscyplin, konkurencji, zabaw i gier. Każdy w tym dniu znajdzie coś dla siebie ;)

w >> czytaj więcej << szczegółowy harmonogram imprezy

II wodzisławskie juwenalia


W dniach od 25-27 maja zapraszamy serdecznie (ja szczególnie jako student WSHE) na wodzisławski rynek, gdzie odbywać się będzie impreza "studencka" czyli juwenalia 2007.

Przewidziane są liczne występy zespołów muzycznych.
Wystąpią m.in.: "Grupa operacyjna" i "Farba"

Szczegóły imprezy w >> czytaj więcej <<


Kalendarz
Październik 2017

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Reklama
F.U.H. Mazur Marek

Catering J.K. Łyczko

Z&R Benauer-Zychma

PPUH Kazimierz - tapicerstwo

Zakład Stolarski Wolny

Centrum ogrodnicze Adamczyk - Olza

Pro-Agro-Vet  Jan Skrzypiec


Pizzeria Zacisze Czyżowice

Salon fryzjerski Zuzanna

Benauer - usługi transportowe

Barbarossa Ice&Pizza Team - Gorzyce

Statystyki reklamowe
13,679,803 unikalne wizyty