Rejestracja Odzyskaj hasło
Ciekawe wydarzenia
Najnowsze wpisy na forum
Najnowsze artykuły
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

26/07/2017 23:11:38
Ktoś poleci fajny nie drogi hotelik w Międzyzdrojach?

23/07/2017 22:44:46
kto my za to zapłacimy podatnicy.

23/07/2017 22:08:16
ciekawe kto posprząta drogę do Uchylska po dzisiejszym rajdzie

12/07/2017 20:25:45
Jakieś ograniczenia prędkosci przydały by sie w Olzie. Taki odcinkowy pomiar prędkości.

10/07/2017 12:39:03
do Olzy wypadek drogowy patrz news

10/07/2017 10:33:39
Ktoś się orientuje co się dzisiaj działo Straż/Pogotowie gazowe/Karetka w kierunku Gorzyc jechała ? 10.30 rano ?

07/07/2017 14:15:47
W naszej gminie oczywiście

07/07/2017 14:15:17
Przy braku działania i miernocie innych stron to e-gorzyce wiodą prym. Brawa. Strona gminna też się bardzo poprawiła

Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1,257
Najnowszy użytkownik: Olzanka
"Przyszłość" Rogów na tarczy

Piłkarze Przyszłości Rogów w finale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej przegrali po dogrywce z GKS-em Tychy 1:4.
W ostatnich minutach regulaminowego czasu gry rogowianie byli bliscy przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę, ostatecznie musieli uznać wyższość rywala.
Początkowo mecz nie był ciekawym widowiskiem, gra toczyła się przeważnie w środkowej części boiska, a gracze obu drużyn nie stworzyli żadnej sytuacji, po której mógłby paść gol.
Sygnał do ataku dali miejscowi. W 25 minucie gospodarze przeprowadzili składną akcję - piłkę w polu karnym otrzymał Bogdan Prusek, ograł bramkarza i nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w pustej bramce.
Basen "Nautica" - otwarcie na jesień
GOTSiR NauticaCo najmniej o trzy miesiące opóźni się zapowiadane na przełom lipca i sierpnia otwarcie krytego basenu w Gorzycach. W środku obiektu wszystko jest już gotowe na przyjęcie gości, ale do zrobienia jest jeszcze całe obejście.
A co najważniejsze - wciąż nie ma ani śladu zjazdu z głównej drogi na teren pływalni. Bez tego na ruchliwej ulicy Bogumińskiej, która prowadzi do przejścia granicznego w Chałupkach, w okolicach basenu może się zrobić niebezpiecznie.
- Dlatego uznaliśmy, że najpierw dokończymy prace wokół basenu, a dopiero potem go otworzymy, gdy wszystko będzie zapięte na ostatni guzik - tłumaczył niedawno wójt Piotr Oślizło.
Awaria serwera

Przepraszamy z awarię serwera od nas niezależną, która trwała od 15 czerwca do dziś tj. 19 czerwca.

Firma u której mamy wykupiony hosting miała pewne problemy, ale jesteśmy dobrej myśli, że to jest już koniec kłopotów z dostępem do serwisu.
Szukasz pracy?

Biuro Karier i Promocji Zawodowej Studentów i Absolwentów „ KONTRAKT" działające pod egidą Wyższej Szkoły Humanistyczno - Ekonomicznej z Wydziałem Zamiejscowym w Wodzisławiu Śląskim organizuje dnia 14 czerwca br. (czwartek) w godzinach 10:00 - 13:00 Targi Pracy.
Celem organizowanych targów jest umożliwienie nawiązania bezpośrednich kontaktów osób poszukujących pracy z pracodawcami jak i instytucjami wspierającymi rozwój lokalnego rynku pracy oraz przedstawienie aktualnych ofert pracy. W czasie targów pracy przedstawione zostaną oferty pracy Powiatowych Urzędów Pracy, Agencji Pracy Tymczasowej i Gminnych Centrów Informacji.
Uczestnikom targów zaprezentowane zostaną setki ofert pracy, będzie można także bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami firm, dowiedzieć się więcej o ich działalności i sposobach rekrutacji, a nawet na miejscu aplikować na wybrane stanowiska.
Targi Pracy odbywać się będą w budynku Wyższej Szkoły Humanistyczno - Ekonomicznej aula B ul. 1 Maja 23 b Wodzisław Śląski.
Niepełnosprawni artyści
Podczas Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych zaprezentowano bardzo różnorodny repertuar.

„Śpiewać każdy może” – dowodziła słowami znanej piosenki „Silna Grupa pod Wezwaniem” podczas Powiatowego Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Wiejskim Domu Kultury w Czyżowicach. Impreza ta odbyła się po raz pierwszy i okazała się bardzo dobrym pomysłem. Wszyscy dobrze się bawili a występy sprawiały wiele radości szczególnie dzieciom.

W festiwalu wzięli udział podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu Śląskim i Gorzycach, Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży, Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Wodzisławiu-Jedłowniku, Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, uczniowie klasy integracyjnej w Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu a także kabaret „Wicio” z Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach. Gościnnie zaprezentowały się dzieci z przedszkoli w Gorzyczkach i Kolonii Fryderyk.

Radni wizytowali gminne inwestycje
Radni Gminy mogli się zapoznać z zaawansowaniem prowadzonych prac oraz potrzebami na lata następne.

– Chciałem, żeby radni zapoznali się ze stanem familoków na Kolonii Fryderyk oraz dawnej strażnicy WOP – wyjaśnia wójt Piotr Oślizło. – Te obiekty, które zostały przejęte przez gminę są w złym stanie technicznym. Chodziło mi o uczulenie radnych, by w budżecie na 2008 r. remonty tych budynków stały się priorytetem.
-Wizytowano także budowę basenu w Gorzycach. Trwają już prace wykończeniowe, przewiduje się oddanie tego obiektu do użytku jesienią...
O Euro wiedzieli wszystko
Gratulujemy uczniom/uczennicom Gimnazjum z Turzy Śląskiej za zwycięstwo w turnieju wiedzy o Unii Europejskiej na szczeblu powiatowym odbywającym się w Czyżowickim gimnazjum.
"Gimnazjum w Turzy Śląskiej zwyciężyło w powiatowym finale turnieju wiedzy o Unii Europejskiej „Europa nasz wspólny dom”. Został on zorganizowany już po raz ósmy przez Wodzisławskie Stowarzyszenie Integracji Europejskiej. Finałowy turniej odbył się w Gimnazjum w Czyżowicach. W finale uczestniczyło osiem drużyn.
– Okazało się, że poziom wiedzy gimnazjalistów o Unii Europejskiej jest bardzo wysoki – mówi Jarosław Szczęsny, prezes Wodzisławskiego Stowarzyszenia Integracji Europejskiej. Trzy najlepsze drużyny zdobyły powyżej 50 punktów na 60 możliwych. Bez problemów drużyny te przeszły rozwiązanie krzyżówki i rozpoznawanie budowli i postaci związanych z UE.
Bluszczów - Śląski konkurs
Młodzi gawędziarze rywalizowali w powiatowym konkursie.

O tym jak się kiedyś żyło i pracowało na Śląsku, jak się ludzie bawili i świętowali można było usłyszeć podczas Powiatowego Konkursu Gawędziarskiego „Pogodomy po naszymu”. Młodzież opowiadała w śląskiej gwarze o swoich starkach i mamulkach, o odpuście i pieczeniu kołocza w Nieboczowach, czy też smażonce, którą najlepiej robią w Łaziskach. Konkurs został zorganizowany po raz czwarty przez Szkołę Podstawową w Bluszczowie. Wzięli w nim udział uczniowie z podstawówek i gimnazjów powiatu wodzisławskiego.
Kolejne zatrzymania w sprawie rozprowadzania narkotyków
Śląscy pogranicznicy wspólnie z wodzisławskimi policjantami rozbili grupę trudniącą się rozprowadzaniem narkotyków. Narkotyki trafiały przede wszystkim do młodzieży bawiącej się na imprezach i dyskotekach.
- Dlatego powołaliśmy grupę złożoną z naszych funkcjonariuszy i wspólnie pracowaliśmy nad ujawnieniem osób trudniących się tym procederem - wyjaśnia mjr Grzegorz Klejnowski, rzecznik śląskich pograniczników. W efekcie w ostatnich dniach zatrzymano już 10 osób, podejrzanych o posiadanie i sprzedaż narkotyków.
Kalendarz
Lipiec 2017

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Reklama
F.U.H. Mazur Marek

Catering J.K. Łyczko

Z&R Benauer-Zychma

PPUH Kazimierz - tapicerstwo

Zakład Stolarski Wolny

Centrum ogrodnicze Adamczyk - Olza

Pro-Agro-Vet  Jan Skrzypiec


Pizzeria Zacisze Czyżowice

Salon fryzjerski Zuzanna

Benauer - usługi transportowe

Barbarossa Ice&Pizza Team - Gorzyce

Statystyki reklamowe
13,272,506 unikalne wizyty