TRWAJĄ PRACE NAD BUDOWĄ NOWEGO SERWISU, ZA UTRUDNIENIA W UŻYTKOWANIU OBECNEJ STRONY - PRZEPRASZAMY.

DO CZASU URUCHOMIENIA NOWEGO SERWISU, WSZYSTKIE WIADOMOŚCI PUBLIKOWANE BĘDĄ NA NASZYM PROFILU FB.

Rejestracja Odzyskaj hasło
Ciekawe wydarzenia
Najnowsze wpisy na forum
Najnowsze artykuły
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

16/05/2018 04:55:46
Ta koparka przy szkole to chyba zardzewiala

22/04/2018 00:37:48
Praca w gastronomii-Bluszc
zów, wymagania: książeczka sanepid, Więcej info pod numerem telefonu 605 915 901 U¶miech

19/04/2018 13:28:33
Jakoś cisza o wyborach nic. Podobno PiS ma mocnego kandydata na wójta.

05/04/2018 00:09:50
Założyć monitoring na tym placyku

03/04/2018 14:17:26
Byłam dziś na placu zabaw obok Kamana. Tragedia! Pełno śmieci, puszek po piwie, karuzela kwiatek połamana, łańcuchy na huśtawce poplątane. Czy to tak trudno uszanować i nie niszczyć!

31/03/2018 13:15:44
Świerze bazie mo ktoś w Olzi by se modz naciąć?

31/03/2018 13:14:39
Pozdrowienia dla wszystkich.

21/03/2018 16:33:43
W końcu słońce świeci!!!

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1,254
Najnowszy użytkownik: gienka
Unknown column 'field_name' in 'field list'
Zobacz temat
e-Gorzyce » Po godzinach » Hyde park
 Drukuj temat
Mały dom - projekt
wojts
Witam!

Moja kuzynka z mężem zabierają się za budowę. Przeglądamy w necie różne projekty, między innymi projekty małych domów, bo rodzina na razie duża nie jest. Zastanawiam się tylko, czy nie jest to zbyt ryzykowne w obecnych czasach... Budowa i ogarnięcie jej to nie taka prosta sprawa i wiele rzeczy często wymyka się spod kontroli... co o tym sądzicie?

Pozdrawiam U¶miech

Karolinaa
Myślę, że małe domki za urocze. Nie lubię wielkich chałup, które mają 3 razy więcej pokoi niż mieszkańcówU¶miech

bogus1973
Projekty domów dla oszczędnych
link do strony
http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/dla-oszczednych/?gclid=CKjhvcDTpK0CFYKJDgodZHNVmA

Małe domki jak są dobrze wykorzystane są oszczędne a zarazem przytulne.

fachmistrz11
Witam
Tak trafiłem , mały domek polecam . Stawiamy je w Austrii Danii Holandii i Belgii. Domek do 65m2 , dach najczęściej 2 spadowy. Tam są stawiane przez ekipę i ciężki sprzęt ale nie ma takiej potrzeby. W Polsce nie ma BHP, tam obowiązuje na wszystkoU¶miech
Ale interesuje Was cena. Więc dla 4 osób domek z dachem 2 spadowym , nieduża ilość okien , domek bez udziwnień powstaje w czasie paru tygodni jeżeli stawia go rodzina i chociaż jedna osoba jest budowlańcem lub ma jakieś pojęcie o tym. Więc oszczędności macie duże. W ubiegłym roku pomagaliśmy stawiać eko domki w technologii strawbale , to zwykły drewniany szkielet wypełniony balotami słomy.
Nie wdając się w szczegóły bo wątek by był za długi, domek możesz zrobić za 20 000 jeżeli możecie sami pracować. Murowania wszędzie się unika gdzie się da ponieważ jest to zbyt powolne i wadliwe - tynk , schnięcie , konserwacja itd. Ścianki nośne zewnętrzne , strop w 2 dni , takie domy stoją od lat a jak tam jesteśmy to albo je rozbudowujemy albo burzymy - bo ktoś ma tyle kasy że chce mieć koniecznie nowy , ale ta sama technologia.
Macie juz działkę , to tylko fundament i żadnych kredytów , jak jest ktoś cieślą (jak ja) lub stolarzem , to będzie szybko szło. Tam gdzie robimy są różne ekipy , dużo jest zielonych ale oni też potrafią postawić dom w podobnym czasie do naszego, ten dom rośnie w oczach. Oczywiście często takie domy mają akumulator ciepła , jest nim często podłoga lub jedna ściana wewnątrz.
http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/dla-oszczednych/S-GLX-431-Kruszyna-II,462.html ten domek można jeszcze nieco uprościć i naprawdę da radość z mieszkania w nim.

http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/dla-oszczednych/S-GL-233-Mak,252.html#rzuty ten bez garażu

http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/dla-oszczednych/S-GL-240-Miodek,259.html#rzuty i ten też bez garażu

Kruszynka - wypada najkorzystniej. Im szybciej stawiasz dom i w nim mieszkasz i zrobisz samemu, tym lepiej dla Ciebie. Na dach polecam gonty - jeden dzień i są , a trwałość 30 lat. Pozdrawiam Jerzy

wojts
Dziękuję Wam za podpowiedzi U¶miech

[quote]Karolinaa napisała:
Myślę, że małe domki za urocze. Nie lubię wielkich chałup, które mają 3 razy więcej pokoi niż mieszkańcówU¶miech[/quote]

[quote]bogus1973 napisał:
Małe domki jak są dobrze wykorzystane są oszczędne a zarazem przytulne.[/quote]

Zgadzam się z Wami - wiele osób buduje wielkie domy, w których część pokoi służy za graciarnię, albo stoi pusta. Właściwie, w przypadku małego domu, może dobrym rozwiązaniem byłaby piwnica? Dlatego też poleciłem im zobaczyć projekty domów z piwnicą.

kobra
mi się podobają domy, jak teraz często buduje się na różnych osiedlach,np. koło Warszawy- domy Nowy Dwór Mazowiecki. Domy z pozoru są nie za duże, ale mimo wszystko to sporo więcej niż mieszkanie. Przymierzam się do zakupu takiego domu, na razie pytam o kredyt w bankach. Lokalizacja jest znakomita, a cena jak na te warunki do zaakceptowania.

[img]http://www.aj-domy.pl/images/podstrony_miejscowosci/018.jpg[/img] is not a valid Image.
Edytowane przez kobra dnia 31/07/2012 10:17:54

daro_007
Podczas projektowania nowe domku warto pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. Ja ostatnio widziałem na żywo jak prezentuje się system szynowy oświetlenia. Reflektory umieszczone na specjalnych szynach można super poustawiać w domu U¶miech

michal82
Nie wiem panie daro, czy pan zauważył, ale ten wątek dotyczy tematu projektów domów U¶miech . Trochę szkoda robić tutaj bigos i miszmasz...
A tak nawiązując do projektów , to może te projekty domów https://www.domin... wam się spodobają? Mają w ofercie trochę niwielkich domów.
Edytowane przez michal82 dnia 03/04/2018 13:17:36

bogus1973
Daj namiar na te projekty, jakiś link.

Przejdź do forum:
Kalendarz
Czerwiec 2018

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30