Rejestracja Odzyskaj hasło
Ciekawe wydarzenia
Najnowsze wpisy na forum
Najnowsze artykuły
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

23/11/2017 18:51:31
seweryn podziękuj naczelnemu dj to jego dziecko

23/11/2017 16:43:42
Kto nas wpakowal w te wysokie podatki do gminy. Tyle lat bylo dobrze. Zss gmona z nas zdziera.

16/11/2017 19:45:47
lepirj se zjeść pajda chleba z fetym i ogorkiem kiszonym , niż ten na chemii hamburger

16/11/2017 18:48:33
Ważne ze bedzie po blisku

16/11/2017 16:12:11
McDonald's będzie ale jedno poziomowy U¶miech

02/11/2017 18:45:51
Jest tam taki duży plakat że powstaje restauracja mcdonalda

02/11/2017 12:40:06
i bardzo dobrze ze mac bedzie poblisku mają dobre lody

02/11/2017 11:58:19
Mc Donalds - 2 poziomowy \

Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1,258
Najnowszy użytkownik: Olzanka
Unknown column 'field_name' in 'field list'
Zobacz temat
e-Gorzyce » Po godzinach » Hyde park
 Drukuj temat
Mały dom - projekt
wojts
Witam!

Moja kuzynka z mężem zabierają się za budowę. Przeglądamy w necie różne projekty, między innymi projekty małych domów, bo rodzina na razie duża nie jest. Zastanawiam się tylko, czy nie jest to zbyt ryzykowne w obecnych czasach... Budowa i ogarnięcie jej to nie taka prosta sprawa i wiele rzeczy często wymyka się spod kontroli... co o tym sądzicie?

Pozdrawiam U¶miech

Karolinaa
Myślę, że małe domki za urocze. Nie lubię wielkich chałup, które mają 3 razy więcej pokoi niż mieszkańcówU¶miech

bogus1973
Projekty domów dla oszczędnych
link do strony
http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/dla-oszczednych/?gclid=CKjhvcDTpK0CFYKJDgodZHNVmA

Małe domki jak są dobrze wykorzystane są oszczędne a zarazem przytulne.

fachmistrz11
Witam
Tak trafiłem , mały domek polecam . Stawiamy je w Austrii Danii Holandii i Belgii. Domek do 65m2 , dach najczęściej 2 spadowy. Tam są stawiane przez ekipę i ciężki sprzęt ale nie ma takiej potrzeby. W Polsce nie ma BHP, tam obowiązuje na wszystkoU¶miech
Ale interesuje Was cena. Więc dla 4 osób domek z dachem 2 spadowym , nieduża ilość okien , domek bez udziwnień powstaje w czasie paru tygodni jeżeli stawia go rodzina i chociaż jedna osoba jest budowlańcem lub ma jakieś pojęcie o tym. Więc oszczędności macie duże. W ubiegłym roku pomagaliśmy stawiać eko domki w technologii strawbale , to zwykły drewniany szkielet wypełniony balotami słomy.
Nie wdając się w szczegóły bo wątek by był za długi, domek możesz zrobić za 20 000 jeżeli możecie sami pracować. Murowania wszędzie się unika gdzie się da ponieważ jest to zbyt powolne i wadliwe - tynk , schnięcie , konserwacja itd. Ścianki nośne zewnętrzne , strop w 2 dni , takie domy stoją od lat a jak tam jesteśmy to albo je rozbudowujemy albo burzymy - bo ktoś ma tyle kasy że chce mieć koniecznie nowy , ale ta sama technologia.
Macie juz działkę , to tylko fundament i żadnych kredytów , jak jest ktoś cieślą (jak ja) lub stolarzem , to będzie szybko szło. Tam gdzie robimy są różne ekipy , dużo jest zielonych ale oni też potrafią postawić dom w podobnym czasie do naszego, ten dom rośnie w oczach. Oczywiście często takie domy mają akumulator ciepła , jest nim często podłoga lub jedna ściana wewnątrz.
http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/dla-oszczednych/S-GLX-431-Kruszyna-II,462.html ten domek można jeszcze nieco uprościć i naprawdę da radość z mieszkania w nim.

http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/dla-oszczednych/S-GL-233-Mak,252.html#rzuty ten bez garażu

http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/dla-oszczednych/S-GL-240-Miodek,259.html#rzuty i ten też bez garażu

Kruszynka - wypada najkorzystniej. Im szybciej stawiasz dom i w nim mieszkasz i zrobisz samemu, tym lepiej dla Ciebie. Na dach polecam gonty - jeden dzień i są , a trwałość 30 lat. Pozdrawiam Jerzy

wojts
Dziękuję Wam za podpowiedzi U¶miech

[quote]Karolinaa napisała:
Myślę, że małe domki za urocze. Nie lubię wielkich chałup, które mają 3 razy więcej pokoi niż mieszkańcówU¶miech[/quote]

[quote]bogus1973 napisał:
Małe domki jak są dobrze wykorzystane są oszczędne a zarazem przytulne.[/quote]

Zgadzam się z Wami - wiele osób buduje wielkie domy, w których część pokoi służy za graciarnię, albo stoi pusta. Właściwie, w przypadku małego domu, może dobrym rozwiązaniem byłaby piwnica? Dlatego też poleciłem im zobaczyć projekty domów z piwnicą.

kobra
mi się podobają domy, jak teraz często buduje się na różnych osiedlach,np. koło Warszawy- domy Nowy Dwór Mazowiecki. Domy z pozoru są nie za duże, ale mimo wszystko to sporo więcej niż mieszkanie. Przymierzam się do zakupu takiego domu, na razie pytam o kredyt w bankach. Lokalizacja jest znakomita, a cena jak na te warunki do zaakceptowania.

[img]http://www.aj-domy.pl/images/podstrony_miejscowosci/018.jpg[/img] is not a valid Image.
Edytowane przez kobra dnia 31/07/2012 10:17:54

daro_007
Podczas projektowania nowe domku warto pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. Ja ostatnio widziałem na żywo jak prezentuje się system szynowy oświetlenia. Reflektory umieszczone na specjalnych szynach można super poustawiać w domu U¶miech

Przejdź do forum:
Kalendarz
Listopad 2017

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Reklama
F.U.H. Mazur Marek

Catering J.K. Łyczko