Rejestracja Odzyskaj hasło
Ciekawe wydarzenia
Najnowsze wpisy na forum
Najnowsze artykuły
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

20/05/2017 20:20:08
dogadają Gorzyce z Godowem i wespół zespół ogarną temat U¶miech no i oddzielny temat końskie kupy na ścieżce rowerowej U¶miech

20/05/2017 20:18:37
no właśnie nie miała gdzie wyrzucić. Gdyby co kilkadziesiąt metrów były kosze to pewnie by tam wyrzuciła. Nie wiem do kogo apelować POSTAWCIE KILKA KOSZY PRZY ŚCIEŻCE ROWEROWEJ, Niech si

15/05/2017 12:55:37
Prawda wczoraj przez gorzyczek idą trzy panie z kijkami. Jedną znicz wyrzuca papirek po cukierki prosto na chodnik.

15/05/2017 07:03:03
osób pracujących w Czechach. A inna para kaloszy to końskie g... na ścieżce rowerowej Gorzyczki - Łaziska U¶miech

15/05/2017 07:01:27
Trudno zrozumieć takie zachowanie( wyrzucanie śmieci) skoro i tak płacę za ich wywóz z posesji to jaki sens wywalania ich gdzie indziej. Notorycznie wywalane reklamówki w miejscach parkowania au

14/05/2017 22:29:28
Sytuacja z dziś. Wracam rowerem od strony mostu do Olzy. widzę samochód stojący na przystanku, otwarte drzwi pasażera i człowieka wychodzącego z auta. Usiłował zmieścic 2 reklamówki smieci

14/05/2017 11:49:36
ale to sami ludzie śmiecą a przecież można zabarc butelkę czy papietrek i wyrzucić go do kosza w domu.My ludzie to śmieciarze!!!

14/05/2017 11:48:19
Maruda masz rację uświadczyc śmietnik przy jakiej kolwiek ulicy w naszej gminie to zaszczy, No pomijając Bełsznicę tam kosze co 200 metrów stoją

Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1,255
Najnowszy użytkownik: krzysiek1986
Unknown column 'field_name' in 'field list'
Zobacz temat
e-Gorzyce » Sołectwa » Gorzyczki
 Drukuj temat
W Gorzyczkach aż huczy.
zKopca
Takiego zamętu jaki teraz jest w Gorzyczkach już dawno nie było. Kto ważniejszy? Sołtys, Rada Sołecka, Prezes OSP Czy Wójt. Kto z kim trzymie ? kto kogoś chce wykolegować? Kto chce zyskać na mieniu gminy?. Podobno sołtys pokłócony z wojtem. Ale jaja a u nas w Gorzyczkach zawsze było tak spokojnie i fajnie. Chyba za dużo ludzi do władzy się od nas dostało i teraz problem kto ważniejszy.

bogus1973
Jestem po rozmowie z sołtysem z Gorzyczek i słuchałem z niedowierzaniem, no i jestem przerażony. Wierzyć nie wierzyć trudno mi powiedzieć że ludzie których uważałem za kolegów tak na mnie.....(bez komentarza) . Już w najbliższym czasie sytuacja w Gorzyczkach na www.e-gorzyce.pl

zKopca
Ty Boguś twoje zapytanie na priv jest dziwne, skąd wiem po prostu mieszkom w Gorzyczkach i ludzie godają i narzekają a zresztą jak godołeś ze sołtysem to chyba więcej wiesz niż jo.

bogus1973
Rozmowa z sołtysem dotyczyła strony internetowe sołectwa Gorzyczki. Żeby sprawy nie roztrząsać bardziej i nie kłócić społeczeństwa z Gorzyczek nie będę tej sprawy dalej komentować. W sprawie sołtysówki, OSP i innych spraw dotyczących Gorzyczek rozmawiałem dziś z wójtem gminy, który obiecał mi że przedstawi stanowisko swe i UG na temat zmian w sołectwie Gorzyczki i podjętych z tego tytułu decyzji.

abecadlo
no dopiyro sie zacznie....jedni bydom zmiyniać kaboty a drudzy bydom żykać żeby im klyj na stołkach wytrzimoł co by ich nie pozbyli

Konstanty66
Szanowny Panie Bogusławie, jest Pan jedyną osobą, która przekazuje rzetelne informacje. 3mam za Pana kciuki, głowa do góry, rób Pan swoje, będzie dobrze! Damy radę!!!

bogus1973
No niestety nie dostałem materiału z UG, szkoda. Lecz mogę jednoznacznie powiedzieć że działalność prezesa OSP Gorzyczki można ocenić w samych superlatywach. Ład i porządek jaki panują w tej jednostce, organizacja i dokumenty to wielki "szacun" dla prezesa mimo jego ciężkiego charakteru.

bogus1973
Przedstawiam państwu notkę prasową która dotyczy sołectwa Gorzyczki nadesłaną przez wójta gminy Gorzyce Daniela Jakubczyka. Za którą serdecznie dziękuję.

W dniu 7 grudnia w urzędzie gminy odbyło się spotkanie w którym uczestniczyli
przewodniczący rady gminy, wójt gminy, przedstawiciele urzędu gminy, sołtys Gorzyczek,
członkowie rady sołeckiej Gorzyczek, miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) i
Koła Gospodyń Wiejskich (KGW).
Spotkanie w tak szerokim gronie zostało przeze mnie zorganizowane ze względu na
możliwość skupienia w jednym budynku gminnym wszystkich działających w Gorzyczkach
organizacji społecznych oraz Sołtysa wraz z Radą Sołecką.
Dotychczas w sołectwie Gorzyczki
- Sołtys, Rada Sołecka i KGW mają swoją siedzibę w gminnym budynku mieszkalny przy ul.
Kopalnianej 5. W budynku tym znajdują się mieszkania komunalne i taka jest jego podstawowa
funkcja.
- Ochotnicza Straż Pożarna ma swoją siedzibę w budynku gminnym przy ul. Wiejskiej 11a. W
budynku tym znajduje się ponadto część pomieszczeń zajmowanych do 22.09.2015 r. przez
prywatnego najemcę pod potrzeby działalności gospodarczej.
W trakcie spotkania zaproponowałem przekazanie całości budynku przy ul. Wiejskiej
11a na potrzeby sołectwa – i koncentracji w tym jednym - ładnym i reprezentacyjnym miejscu
- wszystkich ważnych dla społeczności lokalnej funkcji.
Gospodarzem całego obiektu mogłaby być jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, a z
pomieszczeń mogłyby korzystać zarówno Sołtys, Rada Sołecka, jak i wszystkie organizacje
społeczne Gorzyczek. W dokumentach określone zostałyby zasady korzystania z pomieszczeń.
Takie rozwiązanie tym bardziej wydaje się zasadne ze względu na to, że Rada Sołecka
sprawuje opiekę nad terenem wokół budynku, a teren ten jest wykorzystywany na organizację
lokalnych imprez.
W przypadku akceptacji tej propozycji cały obiekt przy ul. Kopalnianej 5 mógłby – i
moim zdaniem powinien - być przeznaczony na potrzeby mieszkaniowe. Takie rozwiązania,
analizując ilość spotkań sołtysa i rady sołeckiej, OSP i KGW wydają się zasadne i racjonalne,
ponieważ znaczna część kosztów remontów i utrzymania odrębnych siedzib pochodzi z budżetu
gminy.
Temat wymaga przemyślenia i wypracowania wspólnego stanowiska na poziomie sołectwa.
Na dzień dzisiejszy nie zapadły żadne wiążące decyzje.
Daniel Jakubczyk,
wójt gminy Gorzyce

czyzowice
Nie tylko w Gorzyczkach huczy, tytuł mógl być w "czyżowicach aż huczy"

smiech na sali
Zebranie wiejskie we wtorek 22 marca

zKopca
Ty redatro a jak sprawa z plamami na boisku w Gorzyczkach przy stole? Wiesz coś na ten temat?

bogus1973
Nie wiem co ty bieresz lub pijesz ale myślę że chodziło ci o plamy na nawierzchni boiska w Gorzyczkach. Szczerze powiedziawczy zapomniałem lecz postaram sie czegos dowiedzieć w tym temacie.

zKopca
Ej pół roku minęło a plamy jak są tak będą zapewne

zKopca
Podobno w Gorzyczkach ma ruszyć DOM GROZY gdzie to będzie w Starym Pgr?

bogus1973
Na pewno nie w PGR ale mają podobno z działalnością ruszyć 16 stycznia. Miejsce to dom przy ul. Raciborskiej. Tak słyszałem wczoraj ale ile w tym prawdy to nie wiem.

bogus1973
Z tego co się dowiedziałem Instytut Techniki Budowlanej stwierdził do którego zwrócił się UG Gorzyce stwierdził że wina leży po stronie wykonawcy. Tym samym UG w Gorzycach zwrócił się z pismem do wykonawcy o usunięcie usterek. Jednak jak to w Polsce zapewne wykonawca powołaswojego rzeczoznawce i odwoła sie do sądu. Poczekamy zobaczymy, miejmy nadzięje ze sprawa zostanie szybko rozwiązana i z pozytywnym skutkiem dla nas .

zKopca
Głośno znów. Podobno ktoś zabrał dokumenty z gabinetu dyrektora.

zKopca
i co z tą naprawą boiska przy szkole?

Przejdź do forum:
Kalendarz
Maj 2017

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Reklama