e-Gorzyce - Artykuły: Ocieplanie wizerunku - z cyklu "Okiem malkontenta"

TRWAJĄ PRACE NAD BUDOWĄ NOWEGO SERWISU, ZA UTRUDNIENIA W UŻYTKOWANIU OBECNEJ STRONY - PRZEPRASZAMY.

DO CZASU URUCHOMIENIA NOWEGO SERWISU, WSZYSTKIE WIADOMOŚCI PUBLIKOWANE BĘDĄ NA NASZYM PROFILU FB.


Rejestracja Odzyskaj hasło
Ciekawe wydarzenia
Najnowsze wpisy na forum
Najnowsze artykuły
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

16/05/2018 04:55:46
Ta koparka przy szkole to chyba zardzewiala

22/04/2018 00:37:48
Praca w gastronomii-Bluszc
zów, wymagania: książeczka sanepid, Więcej info pod numerem telefonu 605 915 901 U¶miech

19/04/2018 13:28:33
Jakoś cisza o wyborach nic. Podobno PiS ma mocnego kandydata na wójta.

05/04/2018 00:09:50
Założyć monitoring na tym placyku

03/04/2018 14:17:26
Byłam dziś na placu zabaw obok Kamana. Tragedia! Pełno śmieci, puszek po piwie, karuzela kwiatek połamana, łańcuchy na huśtawce poplątane. Czy to tak trudno uszanować i nie niszczyć!

31/03/2018 13:15:44
Świerze bazie mo ktoś w Olzi by se modz naciąć?

31/03/2018 13:14:39
Pozdrowienia dla wszystkich.

21/03/2018 16:33:43
W końcu słońce świeci!!!

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1,254
Najnowszy użytkownik: gienka
Nawigacja
Artykuły » Okiem malkontenta » Ocieplanie wizerunku - z cyklu "Okiem malkontenta"
Ocieplanie wizerunku - z cyklu "Okiem malkontenta"
Okiem malkontenta

Ocieplanie wizerunku

W ramach lansowanej przez aktualne władze polityki "wstawania Polski z kolan", przeciwstawiania się "polityce wstydu", walki o "odkłamywanie historii", opanowany przez ekipę rządzącą parlament uchwalił ustawę o IPN. Odkłamywanie historii na jednym ze sławnych już pasków informacyjnych na ekranie z redaktorem Klarenbachem w tle zostało pokazane jako: "Polska walka o zakłamywanie historii". Zachowałem sobie ten obrazek. Jak tu teraz winić prezydenta Obamę, któremu w tekście przemówienia napisano "polskie obozy koncentracyjne ..."? Skoro były w Polsce, to nazywają je polskimi bez analizowania, kto je budował (czyimi rękami). Ważne - komu i do czego służyły. Temu używający tego nieszczęsnego sformułowania nie zaprzeczają.

Czy ustawa o IPN wyeliminuje takie przypadki? Walk z wiatrakami się nie wygrywa, zwłaszcza, że "tamci" naszej historii uczyć się nie będą. My sami zgodnie z nową reformą też ograniczymy wiedzę historyczną o świecie na rzecz naszej "patriotycznej". Ustawa o zakazie używania takich przypadkowych i głupich sformułowań niczego nie zmieni. Równie dobrze można spróbować ustawowo zakazać wypisywania głupot i przejęzyczeń na paskach w propagandowym programie TVPinfo.

Moim zdaniem beztroska zabawa przy redagowaniu informacji pokazywanych na wspomnianych paskach szkodzi wizerunkowi TVPinfo. Nie dość, że roi się tam od tzw. literówek, to trafiają się błędy ortograficzne. Czy Kurski tego nie widzi? Dodam, że rzadko oglądam ten program, a takie perełki widuję. Czy nie należałoby też czasami ważnych miejsc obsadzić fachowcami albo przynajmniej pracownikami bardziej rozgarniętymi? Czy wszystko musi być obsadzone ludźmi "dobrej zmiany"?

Wracając do wspomnianej ustawy, można by powiedzieć - trudno płakać nad rozlanym mlekiem i tak w nim było pełno wody. Sama woda nie zrobiłaby takiego fermentu w światowej opinii publicznej. Głównym powodem była spora dawka dziegciu. Zapach rozszedł się szybko po świecie, a od razu wyczuł go Izrael, bratnia Ukraina i najukochańsza przez aktualną władzę - Ameryka.

Rozpoczęła się zatem akcja szukania winnego konfliktu z Izraelem. Marszałek Terlecki tłumaczył, że: "wpędził nas w to ruch Kukiz'15 ...". Internauci w komentarzach przypomnieli mu od razu, żeby wreszcie "skończył palić to świństwo". Jest marszałkiem sejmu a zapomniał, że ustawę przegłosowała jego większość sejmowa i senacka, do tego podpisał Prezydent. Na wszystkich szczeblach można było to zablokować, ale skąd "oni" mogli wiedzieć, że to przyniesie taki rozgłos? Mogą się jednak cieszyć, bo w ramach odkłamywania historii, cały świat się dowiedział, że nie było polskich obozów koncentracyjnych. Dowiedział się też, że byli polscy "szmalcownicy" dzięki naszemu europosłowi Czarneckiemu.
Sam premier Morawiecki występując na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa rozszerzył to pojęcie o zbrodnie dokonane przez Żydów i inne nacje, czym dolał oliwy do ognia. Dołączając do tego piękny zdaniem ministra Błaszczaka marsz z 11 listopada (migawki prezentujące "patriotyczne" hasła obiegły świat) i piknik w wodzisławskim lesie na cześć urodzin Hitlera, nie przyniosły one Polsce poprawy wizerunku na świecie.

Widać, że działania z poprawą wizerunku nie poszły we właściwym kierunku (świat myśli inaczej niż nasza władza). UE już dawniej to potwierdziła głosując 27:1 przeciwko nam. Wprawdzie wtedy pani premier wróciła samolotem chociaż na tarczy, a spektakularna szopka powitalna na lotnisku głosiła zwycięstwo polskich "patriotycznych" idei nad pragmatyzmem Zachodu.

Teraz postanowiono z tym wizerunkowym fantem coś zrobić. Inicjatywę podjął minister MSWiA Joachim Brudziński. Ogłoszono zatem powstanie międzyresortowego zespołu ds. walki z przejawami faszyzmu, w skład którego wejdą przedstawiciele ministerstw, prokuratury, policji i ABW. Powstaną odpowiednie grupy robocze. Ogłoszono też, że każdy przejaw antysemityzmu w Polsce będzie karany.

Z punktu widzenia władzy, to dobry wybór. Działalność wszelakich komisji, podkomisji i zespołów jest dodatkowo płatna (nieraz baaardzo sowicie!) - patrz: "Podkomisja Smoleńska (prawie 20 tys. miesięcznie)". Dlatego każda komisja będzie długo (do końca kadencji) debatować, debatować, debatować, w wyniku czego ogłosi jakieś wytyczne do wybiórczej realizacji bez prawnego pokrycia, za to mocno i wielokrotnie nagłośnione.

Zamiast problemu pozbyć się w zarodku, "wyciągnąć" głoszących faszystowskie hasła z tłumu maszerujących, natychmiast zlikwidować banery (tanio i skutecznie), to zagwarantowano im zabezpieczenie i ochronę pod płaszczykiem prawa (ustawa o demonstracjach i wolności wypowiedzi). Wtedy Polska na arenie międzynarodowej mogłaby wiele zyskać na wizerunku, za to dzięki aktualnej, nieprzemyślanej polityce, wiele tracimy. "Nieprzyjazne" Polsce media zachodnie natychmiast to wychwytują i nagłośniają. Nazywamy to teraz "antypolonizmem".

Z drugiej strony cóż tu ukrywać, wszystkie te działania są absolutnie zgodne z bieżącą polityką, której rządzące ugrupowanie nie ma nawet zamiaru zmienić, zwłaszcza że dzięki temu słupki poparcia rosną. To nie jest wesołe, chociaż słowa piosenki pt. "Makumba" zespołu Big Cyc brzmią zabawnie, cyt.: "Polacy - rasiści, każdy to powie i nikt tu nie lubić czarny człowiek ...". Tym, którzy jej nie znają - polecam (YouTube).

Jan Psota
Komentarze
2157 #1 an1drze2
dnia 24-02-2018 23:32
polityczne dyrdymały
254 #2 jano
dnia 25-02-2018 11:10
Nareszcie jakiś głos z kręgów radiomaryjnych i "Gazety Polskiej" ...
2157 #3 an1drze2
dnia 26-02-2018 16:56
Tak oglądam Trwam i słucham Radia Maryja i panu też radzę posłuchać dobro i ciepło jakie tam płynie może też na pana podziała i nie bedzie pan takich rzeczy wypisywać.
254 #4 jano
dnia 28-02-2018 00:09
Radia nie słucham wcale, bo nie znoszę reklam i współczesnej muzyki.
Płynącego dobra i ciepła podczas oglądania Trwam raczej nie odczuwam,
bo skutecznie zagłusza mi je katolicka złość, nienawiść i chęć zemsty
zwłaszcza w telefonach słuchaczy, które to ksiądz redaktor nieraz stara
się tonować.
Czytam pisma wywrotowe, których Pan prawdopodobnie do ręki by nie
wziął, ale przeglądam też Gościa Niedzielnego.
Zajrzawszy ostatnio do numeru z 25 lutego, miałem okazję skonfrontować
moje poglądy przedstawione w powyższym artykule z poglądami redaktorów
wspomnianego tygodnika. Cóż mogę powiedzieć - fakty są, ale interpretacja
inna (patrz felieton Wojciecha Wencla - dla mnie porażający).
Są też artykuły, które chętnie przeczytałem, zwłaszcza polecałbym
wywiad z abp. Grzegorzem Rysiem. Dopuszczenie na łamy tego pisma
takich głosów może być wynikiem niedawnej zmiany na stanowisku naczelnego.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
Sierpień 2018

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Reklama
F.U.H. Mazur Marek

Catering J.K. Łyczko

Z&R Benauer-Zychma

PPUH Kazimierz - tapicerstwo

Zakład Stolarski Wolny

Centrum ogrodnicze Adamczyk - Olza

Pro-Agro-Vet  Jan Skrzypiec


Salon fryzjerski Zuzanna

Benauer - usługi transportowe

Barbarossa Ice&Pizza Team - Gorzyce

Statystyki reklamowe
14,885,609 unikalne wizyty